Altisport 70% Kixmi 70%

adoffer0813

Technologie a materiály ENVY

3 VRSTVÉ LAMINÁTY SIBERIUM

SIBERIUM® 3L 20 000 STRETCH

Siberium technologie s 3-vrstvou konstrukcí přináší výjimečnou pevnost a životnost společně s vysokou prodyšností a elasticitou. Konstrukce 3-vrstvého laminátu je optimální řešení pro nejnáročnější profesionály, kteří nechtějí být limitováni v pohybu v těch nejextrémnějších podmínkách. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 20.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h.

SIBERIUM® 3L 20 000

3-vrstvá laminovaná látka vyvinutá pro nejextrémnější podmínky Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 20.000 mm, zároveň také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h. Volnost pohybu zajišťuje kombinace SIBERIUM technologie a svrchního materiálu, který zajišťuje stejnou úroveň voděodolnosti a prodyšnosti.

BOLATEX

BOLA-TEX membrána je natavovaná laminace té nejvyšší kvality používaná pro různorodou škálu látek. Tato membrána zajišťuje udržení tepla 100% odolnost proti větru, vysokou prodyšnost, 100% voděodolnost i v těch nejextrémnějších podmínkách.

2,5 VRSTVÉ LAMINÁTY SIBERIUM

SIBERIUM® 2,5L 10 000 STRETCH

Siberium technologie s 2,5-vrstvou konstrukcí přináší výjimečnou pevnost a životnost společně s vysokou prodyšností a elasticitou. Konstrukce 2,5-vrstvého laminátu je optimální řešení pro nejnáročnější profesionály, kteří nechtějí být limitováni v pohybu v těch nejextrémnějších podmínkách. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 10.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 10.000 g/m2/24h

SIBERIUM® 2,5L 10 000

2,5-vrstvá laminovaná látka vyvinutá pro nejextrémnější podmínky Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 20.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h.

2 VRSTVÉ LAMINÁTY

SIBERIUM® 20 000 2L

Teplo, komfort, prodyšnost, vysoká voděodolnost, ochrana proti všem nástrahám počasí. Všechny tyto vlastnosti jsou garantovány kombinací Siberium technologie a svrchního materiálu. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 20.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h.

SIBERIUM® 15 000 2L

Teplo, komfort, prodyšnost, vysoká voděodolnost, ochrana proti všem nástrahám počasí. Všechny tyto vlastnosti jsou garantovány kombinací Siberium technologie a svrchního materiálu. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 15.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 13 000 g/m2/24h.

SIBERIUM® 15 000 2L

Teplo, komfort, prodyšnost, vysoká voděodolnost, ochrana proti všem nástrahám počasí. Všechny tyto vlastnosti jsou garantovány kombinací Siberium technologie a svrchního materiálu. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 10.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 10 000 g/m2/24h.

SOFTSHELL

SIBERIUM® 20.000 SRC HS

Siberium technologie s 3-vrstvou konstrukcí a svrchním soft-shellovým materiálem přináší výjimečnou pevnost a životnost společně s vysokou prodyšností a elasticitou. Konstrukce 3 vrstvého laminátu je optimální řešení pro nejnáročnější profesionály, kteří nechtějí být limitováni v pohybu v těch nejextrémnějších podmínkách. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 20.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h.

SIBERIUM® 10 000 SRC HS

Siberium technologie aplikovaná mezi svrchní soft-shellový materiál a vnitřní podšívku se vyznačuje vysokou elasticitou, která odbourává všechny limity při nejnáročnějších aktivitách. Zachovává si všechny technické vlastnosti a vyznačuje se vysokou voděodolností 5.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 5 000 g/m2/24h. 

SIBERIUM® 20 000 SRC SS

Siberium technologie s 3-vrstvou konstrukcí a svrchním soft-shellovým materiálem přináší výjimečnou pevnost a životnost společně s vysokou prodyšností a elasticitou. Konstrukce 3-vrstvého laminátu je optimální řešení pro nejnáročnější profesionály, kteří nechtějí být limitováni v pohybu v těch nejextrémnějších podmínkách. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 20.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h. 

SIBERIUM® 10 000 SRC SS

Siberium technologie aplikovaná mezi svrchní soft-shellový materiál a vnitřní podšívku se vyznačuje vysokou elasticitou která odbourává všechny limity při nejnáročnějších aktivitách. Zachovává si všechny technické vlastnosti a vyznačuje se vysokou voděodolností 20.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h. 

SIBERIUM® 5.000 SRC SS

Siberium technologie aplikovaná mezi svrchní soft-shellový materiál a vnitřní fleecový materiál se vyznačuje vysokou elasticitou, která odbourává všechny limity při nejnáročnějších aktivitách. Zároveň si zachovává všechny technické vlastnosti a vyznačuje se vysokou voděodolností 20.000 mm, a také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h 

COATING

 

SIBERIUM® CT 10 000

Teplo, komfort, prodyšnost, vysoká voděodolnost, ochrana proti všem nástrahám počasí. Všechny tyto vlastnosti jsou garantovány kombinací Siberium technologie a svrchního materiálu. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 10.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 8 000 g/m2/24h.

SIBERIUM® CT 5000

Teplo, komfort, prodyšnost, vysoká voděodolnost, ochrana proti všem nástrahám počasí. Všechny tyto vlastnosti jsou garantovány kombinací Siberium technologie a svrchního materiálu. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 5.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 5.000 g/m2/24h.

Polartec® Power Stretch®

Stavba pleteniny se skládá ze dvou vrstev - vnější, tvořené pevným nylonem odolné větru a oděru a vnitřní, velurové vrstvy, poskytující vysoký tepelný komfort a příjemný pocit na těle. Obě vrstvy dokonale odvádí pot a tělesné výpary. Polartec® Power Stretch je snadný na údržbu a rychle schne. Je to ideální materiál pro všechny sportovní aktivity - od běhání až po horolezectví, všude tam, kde je nutná odolnost proti oděru, maximální rozsah volného pohybu a čisté tvary. Látka je adaptabilní na měnící se počasí. Polartec® Power Stretch je vynikajícím materiálem pro základní (spodní) ošacení, může se však nosit i přes lehčí funkční prádlo či jako lehké vnější oblečení.

Polartec® Power Stretch-RX®

Vysoce kvalitní kombinace elastického 4-kanálkového stretche s vynikající prodyšností (24x vyšší než neopren) a unikátní patentovanou třídimenzionální konstrukcí. Výborně odvádí vlhkost, je příjemný na dotek, nedráždí pokožku, vlastnosti materiálu omezují možnost poranění pokožky Polartec® Power Dry® vysoce prodyšný materiál s patentovanou dvousložkovou úpletovou konstrukcí, využívající vlastností rozdílných vláken na každé straně látky. Umožňuje o 30% vyšší odvod vlhkosti než jiné textilie. Schne 2x rychleji než bavlna, má ochranný faktor proti UV záření 15. Využívá se každodenně jako první vrstva nošená přímo na těle.

LYCRA®

Moderní materiál od firmy Invista, skládající se z polyamidového mikrovlákna a elastického vlákna Lycra. Pozoruhodná schopnost vlákna Lycra® roztáhnout se a vrátit se do původního stavu zlepšuje vlastnosti všech látek a oděvů, v nichž je toto vlákno použito. Dodává jim pohodlí a volnost pohybu, oblečení lépe padne a udržuje si svůj tvar. Vyznačuje se zvýšenou nemačkavostí a lépe splyne s tělem. Pružnost, kterou vlákno Lycra® dodává sportovnímu oblečení, umožňuje aby aerodynamicky přiléhalo k tělu a přitom nebránilo v pohybu. V tomto úpletu je pro dosažení nejlepších vlastností vlákno Lycra® kombinováno s polyamidovým mikrovláknem Meryl. 

SUPPLEX®

Jemné a měkké vlákno od společnosti DuPont® na dotek připomínající bavlnu s výbornou odolností proti větru a vodě. Výrobky z materiálu s vláknem Supplex® výborně drží tvar, nemačkají se, nesrážejí, jsou voduodpudivé, oděru odolné, nešmolkují a velice rychle schnou. Při opakovaném praní a sušení barvy zůstávají jasné.

COOLMAX®

Přirozeně hydrofóbní polyester od firmy Dupot®, jehož čtyřkanálková vlákna mají zvláštní průřez a velké schopnosti odvádět vlhkost bez absorbce do vláken.

Cool DRY®

Prodyšný rychleschnoucí materiál, který díky rychlému odvodu potu z vnitřní strany udržuje tělo v suchu a optimální teplotě.

THINSULATE®

Thinsulate® je mikrovlákno s velmi dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi. Tyto vlastnosti umožňují dosáhnout stejných parametrů jako u dutých vláken s výraznou úsporou hmotnosti. Poskytuje optimální ochranu proti chladu při malé tloušťce materiálů.

SYMPATEX®

Sympatex® je neporézní polyesterová membrána, přenos vlhkosti je založen na chemickém principu. Membrána je mimořádně lehká a pružná. Zcela výjimečnou vlastností je propustnost vodních par Ret < 8. Tyto vlastnosti Sympatex předurčují pro sportovní použití.

YKK®

Jedny z nejkvalitnějších zipů na světě zaručují dlouhodobou trvanlivost a vysokou funkčnost.

SBS®

Jedny z nejkvalitnějších zipů na světě zaručují dlouhodobou trvanlivost a vysokou funkčnost.

VIBRAM®

Základní vlastností podešví VIBRAM® je jejich odolnost proti otěru a přilnavost, které jsou funkční za nejrůznějších klimatických podmínek. Specifická pryžová směs, ze které je podešev vyrobena, se vyznačuje dlouhou životností, odolává prasknutí a zachovává si své vlastnosti na mokrém i suchém povrchu. Obuv s podešví Vibram® je stabilní, odolává skluzu a díky konstrukci podešve umožňuje přirozený pohyb při chůzi.

Technologie a materiály NORDBLANC

Přehled materiálů a technologií

Značka Nordblanc klade důraz na výběr materiálů a kvalitu zpracování jednotlivých výrobků. Proto věříme, že se právě pro tyto hodnoty stane Vaší oblíbenou značkou, ke které se budete rádi vracet.

TERATEX 8000 Industries

je základní verzí špičkové řady hydrofilní úpravy materiálu vyvinutého firmou NORDBLANC. Látka s touto úpravou nepropouští a odpuzuje vodu z povrchu látky a zároveň poskytuje potřebné hodnoty prodyšnosti. Eliminuje průnik nárazového větru. TERATEX 8000 Industries je vhodný pro všechny aktivity.

TERATEX 10000 Laminated Core

je vysoce funkční hydrofilní úprava materiálu vyvinutá firmou NORDBLANC. Látka s touto úpravou je schopna nepropouštět a odpuzovat vodu z povrchu látky a zároveň poskytnout výborné vlastnosti prodyšnosti. Eliminuje průnik nárazového větru. TERATEX 10000 Laminated Core je vhodný pro všechny náročné sportovní aktivity.

TEREATEX 15000 Membrane Core

je vrstvená úprava materiálu s extrémně vynikajícími vlastnostmi vyvinutá firmou NORDBLANC. Látka s touto úpravou je schopna dlouhodobě nepropouštět a odpuzovat vodu z povrchu látky a zároveň poskytnout extrémní hodnoty prodyšnosti. Eliminuje průnik nárazového větru. TERATEX 15000 Membrane Core je vhodný pro všechny extrémní sportovní aktivity.

DRYFOR

DRYFOR je nové zdravotní vlákno s funkcemi vstřebávání vlhkosti a odvodu potu, které použitím mikro drážek na povrchu vlákna odvádí všechna náhlá uvolnění vlhkosti a potu na kůži skrz účinky hlavního vstřebávání, rozšíření a přenášení, a pak skrz vlákna na povrchu tkaniny rozkládá pot, který je postupně rychle odpařován, a tak udržuje pokožku suchou a v pohodlí. Díky této vlastnosti vlákno reguluje tělesnou teplotu.

Coolmax®

Coolmax® je certifikované mikrovlákno se 100% polyesterovým vláknem. Udržuje na těle souvislou vzduchovou vrstvu a je tepelně stabilní jak v chladném tak teplém počasí - zachovává tělo neustále v teple a suchu. Vynikajícími schopnostmi materiálu Coolmax® je odvádění vlhkosti, snadná údržba a především tento materiál nemá sklon k přijímání pachů. Dokáže také snižovat teplotu pokožky a tím i tepovou frekvenci. Používá se hlavně při výrobě funkčního spodního prádla, ponožek a lyžařských kukel. Díky svým vlastnostem je oblečení obsahující Coolmax® oblíbeno vrcholovými sportovci a získal si značnou popularitu i u velké skupiny rekreačních sportovců nebo i při užívání v běžném životě.

Coolmax® Fresh FX

Nyní nabízíme funkční výrobky s obsahem Coolmax® Fresh FX. Jde o materiál s aktivní ochranou proti mikroorganismům a lidskému pachu, čehož bylo dosaženo zabudováním iontů stříbra do vlákna. Stříbro je tak součástí vlákna a má preventivní vliv.

SOFTSHIELD 4X4 STRETCH

je jednovrstvý vodoodpudivý vysoce elastický materiál s výborným odvětráním, odolávající náporům větru. Materiál je pružný ve všech směrech a umožňuje volnost pohybu. Je vhodný pro sporty s intenzivní tělesnou zátěží jako je běh, cyklistika, vysokohorská turistika apod.

TECNOPOLAR® fleece

Třívrstvý tepelně izolační materiál s vrchní fleecovou vrstvou odolávající náporům větru. Vhodný do chladného nedeštivého počasí nebo jako 2.vrstva v nejchladnějších obdobích roku.

TERATEX ULTRALIGHT

je jednovrstvý, extrémě odlehčený větruvzdorný materiál, ideální jako krátkodobější ochrana proti nepřízni počasí při výletech do přírody, nejvhodnější jako stálá výbava pro cyklisty nebo turisty.

INVISTA TERMOLITE PLUS

Odlehčený termoizolační materiál používaný jako výplň výrobků do extrémně nízkých teplot.

FURTHERM®

Unikátní prodyšná tepelně izolační výplň. Udržuje tělo v teple a komfortu a ve vypjatých povětrnostních podmínkách akumuluje teplo, které vyzařuje lidské tělo, tím mu pomáhá udržovat potřebnou teplotu. Furtherm zaručuje komfort a pohodlí při veškerých aktivitách.

DRYFOR® DOUBLE WEAVE

Jednovrstvý lehký materiál, s ochranou proti UV záření tkaný tak, aby odolával náporům větru, výborně větrá a odvádí pot.

THINSULATE®

Mikrovlákno s vysokou termoizolační schopností, jednoduchou údržbou a dlouhou životností. Používané jako izolační vrstva pro oblečení a spací pytle určené do extrémních podmínek.

HIPORA

Kvalitní membrána, široce užívaná jako nepromokavá a prodyšná vrstva do lyžařských rukavic.

Péče o materiály obecně

Jak správně ošetřovat a prát oblečení

Postupujte vždy podle údajů na všitém štítku. Výrobky můžete vyprat v pračce při teplotě uvedené na štítku produktu a ve zkráceném pracím programu. Na funkční produkty nepoužívejte avivážní prostředky, výrobky před praním nenamáčejte do pracího roztoku. Oblečení lze vyžehlit při dodržení uvedeného symbolu teploty. Po několikanásobném vyprání můžete obnovit vodoodpudivost aplikací některého doporučeného impregnačního prostředku.

Ruční praní materiálů

Pokud připravujeme roztok pro ruční praní, není nikdy zaručeno dokonalé rozpuštění pracího prostředku. Stává se i to, že zákazník napustí vodu do vany, vloží tam prádlo a navrch nasype prací prášek. Je jasné, že to barvě látky ublíží a vznikají reklamační problémy. Neznamená to ale, že je ruční praní nepřípustné. Při aplikaci speciálních tekutých pracích prostředků, kde jejich výrobce ruční praní doporučuje, by při dodržení návodu nemělo dojít k problémům.

Použití aviváže

Avivážní prostředky narušují vodoodpudivou úpravu tkaniny. Aviváž se nesmí používat na výrobky s funkcí nepronikavosti, prodyšnosti a větruodolnosti, tedy na technické materiály.

Postup při praní membránového oblečení

Doporučujeme praní v některém speciálním pracím prostředku, např. TECH WASH firmy Nikwax. Vždy dodržujte postup stanovený výrobcem pracího prostředku.

Údržba impregnace

Jakékoli oblečení je vhodné impregnovat, začíná-li se voda vsakovat do povrchu látky i při velmi mírném dešti. Impregnaci je vhodné obnovit po 5ti vypráních.

Péče o materiály pletené

Výrobek perte se stejnými barvami v obvyklém množství prášku a šetrném programu praní s následným odstředěním. Nenamáčejte výrobek před praním. Perte naruby a se zapnutým zipem. Po vyprání formujte natáhnout nohavice resp. rukávy či záda) dokud je výrobek mokrý (předejdete srážení), volně ho vyvěste a nechte proschnout. Vždy sušte naruby a nikdy ne na přímém slunci. Nenechávejte výrobek před, ani po praní ve vodní lázni. Dbejte na volné vyvěšení a rovnoměrné vysychání ihned po ukončení praní. Max. srážlivost 3-5%.

Péče o materiály tkané

Výrobek perte samostatně. Do pračky vložte obvyklé množství prášku a nastavte šetrný program praní s následným odstředěním. Nepoužívejte aviváž, poškodíte tím funkci materiálu. Nenamáčejte výrobek před praním. Po vyprání a krátkém odstředění výrobek ihned volně vyvěste např. nad topení nebo jiný zdroj mírného stálého tepla a nechte rovnoměrně proschnout (nepokládejte přímo na topení). Nesušte na slunci. Nenechávejte výrobek před ani po praní na delší dobu ve vodní lázni. Dbejte na volné vyvěšení a rovnoměrné vysychání ihned po ukončení praní a odstředění.

Na vašem soukromí nám záleží Používáme soubory cookie a podobné nástroje, které jsou nezbytné k tomu, abychom Vám umožnili nakupovat, vylepšovali Váš zážitek z nakupování a mohli poskytovat naše služby. Více informací Méně informací
Facebook Instagram